Widowiskowe lasery do usuwania owłosienia

Jednym i zarazem najbardziej często używanym laserem do depilacji jest laser IPL, jaki kreuje promienie optyczne o rozległym zakresie. Właściwie nie do końca ta odmiana oznaczana bywa laserem, ponieważ występuje tu zjawisko fototermolizy frakcyjnej, wtedy nadawane bywają strugi świetlne rozwiewane w różne obszary o różnej wielkości. Laser powinien mieć wciąż kontrolowaną siłę i nasycenie dynamiki, w przeciwnym zdarzeniu może przyprawić oparzenie skóry. Wadą przywołanego lasera bywa niepokaźna wydolność a także niezwykle realne poparzenia przy niekompetentnej eksploatacji. Ponadto, aby efekt był przyuważalny potrzebne bywają bardzo częste najścia w salonie u dermatologa.

Szczególnie niepodważalną mocną stroną powyższego lasera bywa niski wydatek zabiegu jak również potężna dostępność w niemal jakimkolwiek salonie kosmetycznym. Stanowczo korzystniejszą metodyką lasera bywa skonsolidowanie IPL z RF oznaczanym E-light, odwrotnie formułując złączenie strug świetlnych z siłą promieni radiowych.

Wtenczas funkcja lasera opiera się na umocnieniu i uzupełnieniu fal optycznych napięciem zmiennym co zwiększa produktywność środków. Dzięki temu przy wykorzystaniu tego lasera nie bywa ważny kolorystyka włosa, ponieważ postępuje on na barwnik w skórze a nie na włos.