Typy lawet

W czasie gdy bywa zniszczony samochód, nagle braknie nam materiału opałowego, pokazują się kłopoty z dobrnięciem do kresu, bądź w zupełnie nie wypatrywanej chwili przebija nam się opona, wtedy na wszelkie awarie, jakie natrafiają uczestników ruchu drogowego, najlepsza jest laweta. Owa laweta to zwyczajnie mówiąc, przyczepka, której przeznaczenie jest bezwarunkowo niesamowicie bogate. każdorazowa laweta może usłużyć jako platforma w aucie wyjątkowo do tego zrobionym albo przypuszczalnie może być ekstra segmentem doczepionym do auta. Pod względem realizacyjnym możemy odróżnić takie oto gatunki lawet. Początkowym z nich są płaszczyzny załadunkowe umieszczone aż po kres na wyróżnionym podwoziu pojazdu, wówczas usługują do dowożenia pojazdów osobowych bądź dostawczych.

Znamienny rodzaj lawety to powierzchnie załadunkowe paru piętrowe, służą do translokowania kilku wehikułów pasażerskich albo dostawczych na podobnej rampie. Bardzo popularnymi lawetami są też rampy dostawcze z wyciągiem, zwykle stosowane przez odsiecz przewozową do załadunku samochodów z zniszczonym zawieszeniem, na dowód aut uszkodzonych w rezultacie kolizji.

Na krajowych szosach bardzo często przypuszczalnie można dostrzec też lawety w postaci platformy na przyczepie, stosuje się ją do ciągnięcia samochodów osobowych lub ciężarowych. Taki gatunek lawety prawdopodobnie może być przeprowadzany przez znaczną większość pojazdów jednomyślnie z krajowymi regulacjami manewru drogowego.